برخی نکات عمومی درباره مشخصات انواع کفپوش های ساختمانی

بازسازی آشپزخانه
2,495

برخی نکات عمومی درباره مشخصات انواع کفپوش های ساختمانی

بیننده محترمی از طریق بخش ” دیدگاهها “ی سایت ” بهفرم کفپوش ” موردی را درباره کفپوش مناسب آشپزخانه منزل مطرح کرده است. کفپوش ها یکی از مهمترین بخشهای دکوراسیون داخلی ساختمان بوده و آشپزخانه از جمله فضاهای مهم هر منزل است. به این ترتیب این پرسش و پاسخ را اینجا ( دکوراسیون بهفرم ) نیز باشتراک می گذاریم.


از جمله راههای مراقبت از انواع کفپوش آشپزخانه, استفاده از انواع پادری است.

پرسش :

سلام وقت بخیر از اینکه به همه سوالات با دقت و حوصله جواب دادید ممنونم من یه سوال داشتم خونه ما پارکت هست و من از درجه نرمی و جنس و بافت آن راضی هستم الان برای آشپزخانه که کف سرامیکی دارد دنبال یه کف پوشی هستم که هم نرم تر از سرامیک باشد هم مثل پارکت اگر نخواستم براحتی و بدون آسیب به کف سرامیکی جمع شود آیا پوشش پی وی سی این شرایط را دارد یا خیر؟(چون با توجه به لزوم اجرای کف سازی و چسب به نظر میاد که خیر) اگه خیر چه نوع کف پوشی رو برای آشپزخانه معرفی میکنید؟

پاسخ :

با سلام و تشکر از لطف شما,

یک ) ظاهرا منظور شما از ” نرمی ” کفپوش, در مقایسه با ” سختی ” سنگ  یا  سرامیک  است. پارکت ( چوبی و لمینیت ) بجهت فوم زیرکار, در موقع تردد البته احساس راحتی خاصی همراه دارد. در مورد علت فیزیکی این حس سبکی و راحتی قبلا مطالبی در سایت منتشر کرده ایم.

یکی از ویژگیهای مثبت انواع کفپوش pvc  , ” گرمی ” خاص آن نسبت به طبع ” سرد ” سنگ و سرامیک است. امروزه البته دیگر کمتر میتوان از زمستانهای قدیم سراغ گرفت. اما با این وجود شاید طبع گرم کفپوش های pvc در زمستانها بیشتر خوش آید.

آشپزخانه از جمله فضاهای ساختمان بشمار میرود که نظافت آن بسیار مهم است. البته مفهوم و شیوه نظافت در زمان ما بسیار متفاوت از گذشته است. از آنجا که سنگ و سرامیک بجهت ساختمان در مقابل انواع شوینده ها مقاومت بالاتری دارند, برای بسیاری هنوز همین کفپوش اطمینان بخش ترین پوشش کف آشپزخانه محسوب میشود.


آشپزخانه بخشی از فضای منزل است که به هر جهت در معرض آبریزش می باشد. لذا در انتخاب نوع کفپوش بهتر است این نکته جدا لحاظ شود.

انواع کفپوش از جهت زیبائی شناسی هم تفاوتهای معین باهم دارند. از آنجا که طرح و رنگ چوب از استقبال عمومی بالائی برخوردار است, امروزه انواع سرامیک کف طرح چوب هم تولید میشود. اما روشن است که این طرح, بافت و رنگ در چوب, لمینیت , سنگ یا . . . سرامیک به انحاء مختلف بچشم می آید.

اما از جهت جمع آوری کفپوش ( برچیدن ), انواع موکت به مراتب مناسبتر است. ضمنا برچیدن پارکت ( چوبی یا لمینیت ) نیز راحتتر از کفپوش های pvc می باشد. در این زمینه نیز یادداشتهای متعددی در سایت ” بهفرم کفپوش ” وجود دارد که با جستجوی ” کفپوش مستعمل ” میتوانید براحتی یافته و مطالعه نمائید.

هر نوع کفپوش ممکن است دارای برخی ویژگیهای ” مثبت ” یا ” منفی ” باشد. طرح, رنگ و جنس هر نوع کفپوش, مهر و نشان خاصی دارد که تشخیص تفاوتهای آن شاید در ظاهر آسان نباشد.


معمولا جهت کفپوش آشپزخانه منازلی که در سایر قسمتها از انواع پارکت( چوبی یا لمینیت ) استفاده میکنند, انواع کفپوش pvc مناسبتر است.

این دو صفت را آگاهانه در گیومه آوردیم. زیرا آنچه در نگاه یا فضائی مثبت می نماید, ممکن است در شرایط دیگر, بکلی دیگرگونه باشد. به هر حال گفته اند : گل بی عیب خداست !

دو ) خوشحالیم که زحمات ما در سایت ” بهفرم کفپوش ” مورد علاقه و پیگیری بینندگان گوناگون قرار میگیرد. اینجوری خستگی ما هم کلی در می رود.

پیشنهاد میکنیم مطالب این سایت درباره ” مشخصات ” انواع کفپوش را مجدد مطالعه نموده و سپس تصمیم نهائی را بگیرید. هر نگاه زاویه دید متفاوت دارد و بدین جهت مشورت با اهالی خانه هم بسیار مفید است.

با آرزوی رفع هرچه زودتر مشکل ” کرونا ” از دامن زمین, سلامت, موفق و پیروز باشید.

از جمله کفپوشهائی که آنها را نسبتا آسان میتوان برچید, انواع پارکت ( چوبی و لمینیت ) است. امروزه ابزارهای ماشینی مناسبی برای جا زدن کلیک های پارکت ساخته شده است. این ابزارها هم کار را برای نصاب ها راحت کرده و نیز از آسیب احتمالی لبه های زبانه یا شیار تایل های پارکت جلوگیری میکنند :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.