یادآوری نکاتی درباره نصب پوشش کف فضاهای تجاری

تخته ابزار خانگی
1,388

یادآوری نکاتی درباره نصب پوشش کف فضاهای تجاری

بیننده محترمی از طریق بخش ” دیدگاهها “ی سایت ” دکوراسیون بهفرم ” تماس گرفته و موردی را درباره نصب کفپوش در مغازه اشان مطرح نموده اند. از آنجا که موضوع میتواند برای بسیاری از بینندگان سایت ” دکوراسیون بهفرم ” هم اهمیت داشته باشد, متن پرسش و پاسخ را عینا اینجا نیز باشتراک میگذاریم.


یکی از شیرین ترین لذت ها, کار برای دلِ خود است !

پرسش :

سلام خدمت شما ۔من میخام مغازه رو کف پوش کنم ۔کف مغازه موزاییکه قدیمیه و پستی بلندی داره ۔بهم گفتن باید سیمانتکیس بزنی و صافش کنی ۔برای چهل متر مغازه چه مقدار سیمان و چسب چوب لازمه؟نصبت چسب به سیمان چقدر باید باشه ۔میشه یه توضیح بدین که بتونم انجامش بدم خودم ۔ممنونم از شما

پاسخ :

با سلام متقابل و تشکر از حسن اعتماد شما,

یک ) در توضیحات شما روشن نیست که میزان پستی و بلندی کف چقدر است و ضمنا نفرموده اید که آیا موزائیک ها دارای لقی هستند یا خیر. ضمنا وضعیت مالکیت مغازه هم در تصمیم گیری در اینمورد اهمیت دارد.

دو ) نخست پیشنهاد میکنیم یک بنای ساختمانی محل را بازدید کنند. اگر زیرِکار نیاز به اصلاح داشته باشد, بهتر است قبل از هر کار بستر کار را کاملا ترمیم نموده و سپس اقدام به نصب کفپوش بزنید.


بدون دقت کافی در زیرسازی, گاه رطوبت میتواند همه زحمت و هزینه های نصب کفپوش را بادِ هوا کند !

ضمنا ما با استفاده از ” چسب چوب ” برای زیرسازی کفپوش pvc موافق نیستیم و بجای آن نرمه ای را توصیه میکنیم که با ترکیب نسبت معین سیمان, پودر سنگ و چسب بتن ساخته میشود.

اگر زیرسازی نیاز به اصلاح جدی داشته باشد, قبلا باید موزائیک ها را جمع آوری کرد و بستر کار را با استفاده از ملات سیمان و ماسه آماده نمود. اگر سرقفلی یا ملکیت مغازه به دیگری تعلق دارد, بهتر است قبلا با مالک نیز هماهنگی و مشورت شود.


برای نصب کفپوش ( چه با چسب خمیری یا صنعتی ) نیاز به بستر کاملا مسطح و عاری از رطوبت هست !

نصب کفپوش pvc نیاز به زیرسازی کاملا مسطح و عاری از رطوبت دارد. لذا در این مورد هرچه دقت و هزینه شود, راه دوری نرفته است !

سه ) از مسائل مهم در دکوراسیون داخلی ساختمان, انتخاب کفپوش مناسب برای هر فضای مسکونی, تجاری یا . . . اداری است. برای تصمیم در مورد نوع کفپوش, میزان تردد و فشارسطحی بر آن بسیار اهمیت دارد. استفاده از کفپوش نامناسب برای هر فضا, از جمله باعث کاهش عمر مفید کالای مورد استفاده میگردد.

چهار ) علاقمندی و معذورات مالی در تصمیم برای عدم استفاده از خدمات دست اندرکاران این رشته دکوراسیون داخلی ساختمان, آنهم در این شرایط کاملا قابل درک است. اما  گاهی صرفه اقتصادی با محول کردن کار به استادکاران مربوطه است. گاه برخی دوباره کاری و هزینه های مجدد میتواند قیمت تمام شده کاری را افزایش داده و ضمنا عمر کفپوش مورد استفاده را بمراتب کاهش دهد.


گاه دوباره کاری و هزینه های مجدد, باعث افزایش غیرقابل پیش بینی بارِ مالی انجام یک کار میگردد !

در مورد مجموع مطالب فوق در دو سایت ” دکوراسیون بهفرم ” و ” بهفرم کفپوش ” یادداشتهای متعددی وجود دارد که از طریق بخش ” جستجو ” به آسانی میتوانید بیابید و مطالعه نمائید. ضمنا شماره تماسی نیز در سایت ” دکوراسیون بهفرم ” وجود دارد که موارد مشخص را میتوانید در ساعات کاری در خدمتتان باشیم.

برای شما و کسب و کارتان سلامتی و برکت آرزومندیم.

یکی از چسبهای معمول برای نصب کفپوش های pvc چسب های خمیری است. ویدئو پیوست نشان میدهد که چگونه میتوان با استفاده از کاردک پهن, این چسب را بصورت یکنواخت روی سطح کار پخش کرد :

نصب کفپوش با چسب خمیری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.