سخنی دیگر درباره استفاده مجدد از کفپوش های مستعمل

ساختمان کفپوش pvc
1,526

سخنی دیگر درباره استفاده مجدد از کفپوش های مستعمل

بیننده محترمی از طریق بخش ” دیدگاهها “ی سایت ” بهفرم کفپوش “, موردی را درباره زیرسازی و نصب مجدد کفپوش pvc مطرح کرده اند. از آنجا که موضوع میتواند برای سایر علاقمندان نیز مفید باشد, متن پرسش و پاسخ را در سایت ” دکوراسیون بهفرم ” نیز باشتراک میگذاریم.


برای انبار انواع کفپوش pvc نیز سالن هائی مناسب است که بجهت تغییرات شدید دمائی, تابش مستقیم نور خورشید و غیره مشخصات فنی لازم را دارا باشند.

پرسش :

سلام
سپاس از مطالب مفیدتان
کف خونه من کفپوش بود که بخاطر لوله کشی پکیج از کنار دیوار شروع به کندن کردم و تایل‌ها رو سالم با کاردک از کف خونه جدا کردم . الان کار لوله کشی تمام شده و با سیمان و ماسه پرشده که البته مناسب چسپاندن کفپوش نیست هنوز ، میخواستم راهنمایی کنید که به اندازه ۲ تا ۴ میل ارتعاع کف که مناسب برای چسپاندن باشد از چی استفاده کنم ؟ در ضمن تایل ها رو که جدا میکردم زیرش سیمان و چسپ قاطی بود که اگر بفرمایید به چه نسبتی باهم قاطی کنم ممنون میشم .
سپاس که مطالب رو مطالعه میکنید و جواب میدهید .

پاسخ :

با سلام متقابل و تشکر از محبت و حسن اعتماد شما,

اولا خوشحالیم که سایت ” بهفرم کفپوش ” توانسته به مشاور و ماخذ اطلاعات مطمئن در زمینه کارهای اجرائی مربوط به  زیرسازی و نصب انواع کفپوش های ساختمانی بدل شود. ضمنا بشما نیز تبریک میگوئیم که قبل از هر اقدام عملی در این زمینه, درباره اش مطالعه و تحقیق میکنید.

اما در توضیح جنابعالی روشن نیست که زیرکار کفپوش قبل, چه بوده است؟ پیشتر هم از بینندگان محترم سایت خواسته بودیم که اگر تصاویری مناسب و واضح همراه سوالات نمایند, بهتر میتوانیم در خدمت دوستان باشیم.

طبیعتا باید عمده زیرکار کفپوش سابق مسطح و بدون پستی و بلندی بوده باشد. در اینصورت بهتر است با تیشه بنائی کمی از رویه قسمتهائی که بعد اتمام لوله کشی پوشیده شده را بردارید. برای اجرای ملات ماسه و سیمان این قسمت بهتر است از شمشه بنائی استفاده شود تا این قسمتهای مجاور دیوار, کاملا همسطح  و در تراز بخشهای مجاور گردد. در مورد اصول اجرا و تناسب های عمل آوردن ملات ماسه و سیمان, توضیحات کافی و مفصل در سایت وجود دارد.

در صورتی که کل سطح زیرکار مشکل داشته و از نظر ارتفاع و هزینه هم محدودیت داشته باشید, میتوان با استفاده از نرمه سیمانکاری سطح روئی را تراز و مسطح کرد. برای اینکار مقدمتا باید زیرکار قبلی را چکش کاری کرد. در مورد نحوه استفاده از نرمه سیمانکاری و نسبت ترکیبات آن نیز مطالب متعددی در سایت وجود دارد که از طریق بخش ” جستجو ” میتوان یافت و مطالعه نمود.

در هر حال پیشنهاد ما برای اصلاح زیرسازی کفپوش, استفاده از یک بنای مجرب و منصف است که بدون کمترین خرج تراشی اضافی و در حداقل زمان, زیرکار مناسب را برای نصب مجدد کفپوش آماده کند.


معمولا نظافت پشت کار آن دسته از کفپوش های pvc مستعملی آسانتر است که با استفاده از چسب خمیری نصب شده باشند.

سه ) امیدواریم هنگام جمع آوری کفپوش, تایلها را بصورت مرتب و منظم و در جای مناسب روی هم گذاشته باشید.

کفپوش های pvc , علیرغم انعطاف بالا اگر در شرایط مکانی و دما و رطوبت نامناسب نگهداری شوند, ممکن است تغییر فرم داده و دچار اعوجاج گردند.


تایلهای کفپوش pvc تحت فشار و دمای خاص, در مدتی معین تغییر فرم داده ( دفرمه شده ) میشوند.

در مواقع تجدید استفاده از این نوع کفپوش, نخستین کار نظافت کامل پشت کار و چیدمان مناسب تایلها در سطحی صاف و تراز است. در زمینه نظافت پشت کار کفپوش های مستعمل و نیز اصول نگهداری آنها , یادداشتهای چندی در سایت وجود دارد. با مطالعه این یادداشتها میتوانید این کفپوشها را برای استفاده مجدد بخوبی آماده و حفظ کنید.

البته هر نوع کفپوش ساختمانی ( از جمله انواع کفپوش pvc و پارکت چوبی و لمینیت ) دارای تاریخ اعتبار مصرف هستند که بهتر است قبل از هر اقدام و هزینه مد نظر قرار گیرد.


تاریخ مصرف هر نوع کفپوش pvc ارتباط مستقیم با مشخصات فنی لایه هائی دارد که شامل ساختمان آن کفپوش می باشند.

اما اصولا نصب مجدد هر نوع کفپوش, دقت بمراتب بیشتر از بار نخست می طلبد.

موفق باشید.

یکی از ارزانترین زیرسازی ها برای نصب انواع کفپوش ( از جمله کفپوش های pvc ) سیمانکاری لیسه ای است. ویدئو پیوست روش مکانیکی جالبی برای این نوع سیمانکاری را نمایش میدهد :

https://www.instagram.com/p/CFJyQAFDC6J/
سیمانکاری لیسه ای به روش مکانیکی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.