با همراهی, به کمک علم و به یاری شادی, از هرچه یاس و بیماری عبور خواهیم کرد !

بحزان کرونا بر صنعت دکوراسیون نیز تاثیر گذار خواهد بود.
1,757

با همراهی, به کمک علم و به یاری شادی, از هرچه یاس و بیماری عبور خواهیم کرد !

جهان روزهای سختی را می گذراند. تقریبا همه دنیا درگیر شیوع رو به گسترش ویروس کرونا شده که بعید است به این زودی برایش واکسن یا علاج قطعی پیدا شود.

همه نگران ابتلاء خود و عزیزانشان به بیماری ” کووید 19 ” هستند. بتدریج بسیاری از کسب و کارها بشدت آسیب می بینند و بخش قابل توجهی از مردم ( بویژه در ایران ) جدا نگران زندگی و امرار معاش خود در شرایط ادامه بیش از پیش این بحران اند.

بنظر میرسد بشریت در آستانه آزمون بزرگی قرار گرفته و باید دید در پی این امتحان, کارنامه اش چگونه خواهد بود ؟ امید آنکه در این آزمون, همراهی بر خودخواهی, علم بر جهل, امید بر یاس و شادی بر غم پیروز گردد.

با آرزوی آنکه جهان و میهن ما هرچه زودتر این شرایط را پشت سر بگذارد, برخی توصیه های بهداشتی در این زمینه را به نقل از کانال تلگرامی ” بهداشت_سلامت ” اینجا باشتراک میگذاریم.


باید دید بشریت در این آزمون بزرگ همراهی با خودخواهی, علم بر جهل, امید بر یاس و . . . شادی بر غم, چگونه کارنامه ای خواهد گرفت !

شش نکته تجربی درباره کرونا

یک ) برخی افراد درگیر کرونا و اعضای خانواده های آنان، می گویند که “بخور آب گرم” به آنها کمک کرده زودتر بهبود پیدا کنند یا ریسک ابتلایشان کاهش یابد. این که بخار آب داغ بعد از ورود به بینی یا ریه، ویروس کرونا را از بین می برد یا خیر، بر ما معلوم نیست، هر چند که برخی می گویند این ویروس در دمای بالا از بین می رود.

با این حال، کمترین فایده این کار، پاکسازی بینی و سینوس ها و بهبود عملکرد تنفسی است. بنابراین پیشنهاد تجربی این است که هر روز ، به ویژه بعد از ورود به خانه، بخور آب گرم داشته باشید.

دو ) خوردن مایعات فراوان را فراموش نکنید و تاکید می شود مایعات گرم را بیشتر از قبل میل کنید تا بیش از پیش به دستشویی بروید. انواع سوپ ها را نیز بیشتر میل کنید. تسهیل در رساندن مواد مفید به سلول ها توسط خون و تخلیه سموم بدن با ادرار و مدفوع، فایده نوشیدن زیاد مایعات است.

سه ) در معابر عمومی، از انداختن آب دهان جدا خودداری کنید. گذشته از وجه غیراخلاقی این کار، ممکن است ویروس ها را به سطح زمین منتقل کنید. افراد با گذاشتن پا روی این ویروس ها آنها را به داخل خانه ها و خودروهایشان می برند. به علاوه بعد از خشک شدن آب دهان ریخته بر زمین، هنگامی که کارگران شهرداری زمین را جارو می زنند، این ویروس ها همراه گرد و غبار، وارد ریه های آنان می شود و مبتلایشان می کند.

چهار ) باد کولر یا بخاری خودروی خود را روی کف خودرو و پاهایتان تنظیم نکنید. کف خودرو به واسطه تماس با کف کفش ها، ممکن است آلوده به ویروس باشد و با جریان هوای تند، ویروس ها را وارد مجرای تنفسی سرنشینان خودرو کند.

پنج )  کف خودرو، سطوحی مثل دیوارها و کف حمام و دستشویی و راه پله ها و سنگفرش و سینک و سطوح صاف ، کف کفش ها و جاکفشی ظرف و ظروف، دستگیره های در و  … را روزانه با محلول آب و وایتکس ضدعفونی کنید . برای تهیه محلول نیز  ۲ واحد وایتکس را با ۹۸ واحد آب حل کنید. موقع استفاده نیز پنجره ها را باز کنید تا هوا جریان داشته باشد.

شش ) هر چه زمان می گذرد، بیرون رفتن خطرناک تر و پر ریسک تر می شود چون تعداد افراد ناقل ویروس به طور تصاعدی بالا می رود و احتمال ابتلایتان نیز جداً افزایش پیدا می کند. پس برای سلامتی خودتان هم که شده تا حد امکان خانه بمانید و اگر ناگزیر از رفتن به بیرون شدید، ماسک و رعایت فاصله یکی دو متری با افراد و ضدعفونی و … یادتان نرود و نیز شست و شوی فوری دست ها بعد از مراجعت به خانه و ضدعفونی کردن هر آنچه از بیرون می آورید.

با همراهی, به کمک علم و به یاری شادی, از هرچه یاس و بیماری عبور خواهیم کرد :

https://www.instagram.com/p/B-T0lvdnixo/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.